O mne

Mgr. Janka Rozborilová

Môj príbeh

Od roku 2012 som poradkyňou pre výživu v programe Metabolic Balance®. Zároveň som vyštudovala psychológiu na UPJŠ v Košiciach. Okrem výživy sa venujem aj poradenskej činnosti, psychoterapii a relaxačným metódam.

Celý môj život pracujem v oblasti služieb. Je to krásna, no zároveň náročná práca. Vždy som sa zaujímala hlbšie o to, ako sa správame, ako cítime, či myslíme. Na oblasť chudnutia, sa ako psychologička pozerám netradične a som presvedčená, že chudnutie nie vždy začína iba zdravými receptami na tanieri, či vo fitnescentre, ale v našej hlave. Cez príbehy klientov, ktorí ku mne prišli som si uvedomila, ako sa ľahko môžu naše trápenia, stresy či negatívne myšlienky pretaviť do tukových vankúšikov. Preto oblasť výživy ak je to potrebné prepájam aj s terapiami či poradenstvom.

Pravidelne organizujem zdravé raňajky pre firmy, s ktorými spolupracujem a workshopy varenia.

Nájdete ma v Medicínskom centre Lineal, ktorého som majiteľkou.

Okrem kurzom pre výživu som absolvovala som aj následovné výcviky a kurzy:

 • Výcvik v relaxačno – symbolickej psychoterapii (PhDr. Zuzana Novosadová, PhDr. Katarína Hadasová)
 • Kurz hypnoterapie pre začiatočníkoch (PhDr. Jíři Zika)
 • Kurz hypnoterapie pre pokročilých (PhDr. Jíři Zika )
 • Kurz regresnej hypnoterapie (PhDr. Renáta Ráchelová)
 • Kurz hypnoterapie pre osobnostný rozvoj (PhDr. Renáta Ráchelová)
 • Jednoročný akreditovaný kurz celostnej hypnoterapie (Mgr. Andrea Bellayová)
 • Kurz psychosomatické poruchy a ich psychoterapia (PhDr. Táňa Fikarová, PhDr. Katarína Ingrová)
 • Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami (Mgr. Mária Anyalaiová, PhD.)
 • Porozumenie traume a disociácii cez neurobiológiu a vzťahovú väzbu (Slovenský inštitút pre psychotraumatológiu, Mgr. Hana Vojtová) 
 • Mám ukončený dlhodobý,  komplexný, akreditovaný 5 ročný psychoterapeutický výcvik v Systemickom prístupe (Košický inštitút pre systemickú skúsenosť (PhDr.Eva Linhová)  v Naratívnej terapii a v krátkej terapii zameranej na riešenie  (SFBT - Solution Focused Brief Therapy) 
 • Som členkou komory hypnoterapeutov

Písal sa rok 2007 kedy som sa rozhodla ísť vlastnou cestou a splniť si svoj sen „mať niečo svoje“. Otvorila som si malé centrum, ktoré som pomenovala Lineal. Zamerala som na formovanie postavy, regeneráciu a relaxáciu. Postupne mi prišlo samozrejmé popri týmto službám a ošetreniam priniesť niečo nové a rozšíriť to práve o poradenstvo v oblasti stravovania. Začínala som klasicky a to miernou úpravou stravy a s doplnkami výživy, ktoré napomáhali chudnutiu. Klienti cvičili na prístrojoch v centre a popritom užívali doplnky výživy (pili kokteily, jedli tyčinky, mali upravenú stravu). Vyčistili si telo, pochudli. Tento spôsob chudnutia bol rýchly a tiež efektívny, ale krátkodobý. Tieto diéty – áno hovorím diéty sa nedajú držať po celý život. Sú to formy, ktoré pomôžu rýchlo schudnúť (napr. „vyčistia telo“, doplnia ho minerálmi a vitamínmi, uľahčia život), ale len na krátko. Mnohí klienti po ukončení diéty častokrát nevedeli ako pokračovať a správne postupovať v bežnom živote tak, aby si zredukovanú váhu udržali. A tak po čase opäť pribrali. Preto som začala hľadať iný, dlhodobý spôsob stravovania ako si hmotnosť udržať. Pochopila som že jedinou cestou je prestať konečne diétovať a prijať „za svoje“ zmenu v stravovaní.

Mgr. Janka Rozborilová

S programom Metabolic Balance ® som začala pracovať na jar v roku 2012 ako prvá v Košiciach. Priznám sa na začiatku som bola skeptická. Neverila som, že to môže priniesť také výsledky ako metóda tvrdí. Naozaj je možné z kvapky krvi zistiť to čo telu chýba? Rozmýšľala som o tom ako to môže fungovať? Moja vlastná skúsenosť ma presvedčila o tom, že to funguje.

Všetko o čom program hovorí je naozaj pravda. Nie je tam nič navyše, nič prikrášlené. Funguje 100% ako hodinky. Do programu som vstúpila preto, aby som vedela čo mám jesť a preventívne sa starala o svoje zdravie. Zdravie totižto nie je vôbec samozrejmé a lacné ak príde choroba. Cena za program sa mi už viac nezdá privysoká tak ako som si to myslela na začiatku. Lebo ani cena za zdravie sa nedá vyčísliť. Konečne som našla to, čo som hľadala.

Dnes sa cítim oveľa lepšie a fit a to nehovorím o energii ktorú som získala vďaka tomuto spôsobu stravovania. Výsledky u lekára mám ako 20 ročná, postavu si udržiavam a som vďaka Metabolic balance® na rovnakej váhe už roky. Ale ako vravím, štíhla postava nezaručuje automaticky aj zdravie. Spôsob stravovania podľa Metabolic Balance® je jedinečne vypracovaný plán tak, aby klient nielen zredukoval váhu, ale si ju aj udržal a svoje telo ozdravil.  Aby sa naučil ako správne jesť, aby jedol nielen zdravé, ale aj chutné a hlavne správne potraviny pre neho – tie, ktoré ho „živia“. Aby jeho telo malo dostatok živín a nič mu nechýbalo. Aby sa cítil dobre, mal elán, radosť, aby omladol a vyzeral skvele.

Vidím ako program zmenil mnohé životy našim klientom a s každým jedným príbehom zdieľam to isté nadšenie. Byť zdravý a fit je úplne prirodzené a možné docieliť takmer u každého. Neverte vetám typu: „ už mám na to vek, „mám právo na nejakú tú chorobu“, po 40- ke to ide dole vodou, „brať lieky je normálne a pod.“ Aj keby Vám to tvrdil odborník.  

Žiť  kvalitný a plnohodnotný život sa dá. Častokrát je to v našich rukách. Rozhodnutie je len a len na nás :).

Preto ak aj Vás trápia kilá navyše, zdravotné či psychické problémy neváhajte. Som tu pre Vás a rada Vás povediem cestou, ktorá aj Vám môže zmeniť život.

Program Metabolic Balance® nie je žiadna diéta, je to životný štýl, ktorý funguje ❤️.

S láskou

Janka