Časté otázky

Aj tak máte obavy ako to všetko zvládnete?
Bežia Vám hlavou tieto myšlienky?

Aký je postup?
Aký je postup?
 1. Dohodnúť si osobné stretnutie, na ktorom si spoločne prejdeme detaily programu a  vyplníme vstupný dotazník klienta, vďaka ktorému zistíme informácie o vašej váhe, mierach, zdravotnom stave a stravovacích návykoch​
 2. Po úvodnom stretnutí absolvujete laboratórne vyšetrenie krvi, ktorého výsledky sú najdôležitejšou podmienkou pre vystavenie vášho individuálneho jedálneho plánu
 3. Do 24 hodín od obdržania krvných výsledkov pre vás v nemeckom Isene, kde sa inštitút Metabolic balance® nachádza,  vystavia váš individuálny jedálny plán​
 4. Po vzájomnej dohode si určíme termín vášho prevzatia jedálneho plánu Metabolic balance®
 5. S jedálnym plánom získavate podrobný rozbor toho, čo vaše telo potrebuje. Zoznámíte sa so všetkými fázami programu, získate moje osobné doporučenia, rady, tipy, recepty
 6. Pravidelné konzultácie.V priebehu programu metabolic balance® absolvujete kontrolné konzultácie, podľa spoločne nastaveného harmonogramu. Môžeme tak priebežne sledovať vaše pokroky a celý proces chudnutia.
Čo mám okrem vystavenia jedálneho plánu ešte v cene?
Čo mám okrem vystavenia jedálneho plánu ešte v cene?

S vaším osobným jedálnym plánom získate navyše 7 osobných konzultácií vrátane prvej informačnej, vďaka ktorým nebudete na všetko sami a dosiahnutie vášho cieľa sa tak stane pre vás ešte viac jednoduchšie.

Pravidelné témy z oblasti stravovania, ktoré si rozoberieme a motivačné články, ktoré posielam po každom stretnutí. Meranie a váženia na OMRON váhe, aby sme videli ako sa k nášmu cieľu približujeme.

Ako zabráni Metabolic balance® jojo efektu?
Ako zabráni Metabolic balance® jojo efektu?

Veľmi jednoducho. Jojo efekt je výsledkom toho, že telu niečo chýba. Napríklad má vďaka diéte dlhodobo znížený príjem energie. Akonáhle tento stav pominie, telo si okamžite začne vytvárať zásoby energie, vo forme tuku, aby bolo do budúcna lepšie pripravené pre prípad, že sa takéto zníženie dodávky energie opäť zopakuje. A práve cieľom programu Metabolic balance® je dlhodobo dodávať vášmu telu všetko to čo potrebuje, aby si už nikdy nič nemuselo ukladať do zásoby. 

Hlavným dôvodom ale je, že dodržiavaním programu metabolic balance® dochádza k zmenám v stravovacích návykov, k spôsobu ako sa stravovať ďalej v 4 záverečnej celoživotnej udržiavacej fáze.

Kolko kíl môžem očakávať, že schudnem za prvý mesiac?
Kolko kíl môžem očakávať, že schudnem za prvý mesiac?

Počas prvých 16 - tich dní sa pripravte na redukciu 3-6 kíl. Ďalej ako sa bude chudnúť je individuálne. Vždy to funguje ak sa klient riadi programom.  

Čo ak preruším program Metabolic balance® napríklad kvôli oslave?
Čo ak preruším program Metabolic balance® napríklad kvôli oslave?

Absolútne nič sa nedeje. V programe Metabolic balance® existuje niekoľko veľmi jednoduchých spôsobov ako zvládnuť každú oslavu bez následkov. Dôležite je sa na ďalší deň opäť vrátiť k pravidlám Metabolic balance® a pokračovať tam, kde ste pred oslavou skončili. Jediné malé upozornenie. Počas prvých 16 dní programu odporúčam nezaradzovať žiadne oslavy a venovať pozornosť len sebe

Čo ak budem mať medzi jedlami hlad?
Čo ak budem mať medzi jedlami hlad?

Hlad súvisí hlavne s rýchlym nástupom inzulínu a následným výrazným znížením hladiny krvného cukru. Vyplavenie veľkého množstva inzulínu súvisí predovšetkým od toho čo máme na tanieri. Program Metabolic balance® pripraví pre vás také zloženie jedál, ktoré vás zasýti a nabije energiou tak aby ste dokázali s ľahkosťou pauzy medzi jednotlivými jedlami vydržať. Preto skôr sa stretávame s reakciami, že im to stačí aj keď množsvá na tanieri nie sú veľké. Niekedy sa stretávam aj s reakciou, že ľudia po čase dodržiavania jedálnička nevládzu zjesť porciu, ktorú majú.

Prečo mám jesť len 3x denne každých 5 hodín, keď všade sa doporučuje jesť častejšie?
Prečo mám jesť len 3x denne každých 5 hodín, keď všade sa doporučuje jesť častejšie?

Je to najjednoduchšia cesta ako obnoviť hormonálnu metabolickú rovnováhu a opäť dostať pod kontrolu hlavný hormón metabolizmu, INZULÍN. Práve preto Jesť 3x denne je najdôležitejším pravidlom programu Metabolic balance®.

Viac informácii nájdete v článku TU. 

Aký je rozdiel mezi Metabolic balance® a inými diétami?
Aký je rozdiel mezi Metabolic balance® a inými diétami?

Hlavný rozdiel je spôsob akým rieši príčinu vzniku nadváhy. Naša hmotnosť sa začne zvyšovať ak si vytvoríme v tele nerovnováhu. Tých nerovnováh môže byť viac. Nerovnováha v príjme energie. Buď jej príjmame veľa, alebo málo. Nerovnováha v príjme živín. Nedodávame telu dostatok základných živín ako sú cukry, tuky, bielkovíny, vitamíny, minerály. Ďalej hormonálna, metabolická nerovnováha. Niektoré naše hormóny pracujú viac, niektoré nepracujú vôbec. Acidobazická nerovnováha. V tele sa nám hromadia kyseliny, ktoré telo okrem iného ukladá aj do tukových buniek.

Čím máme väčšiu nadváhu, tým je v našom tele viac nerovnováh, ktoré potrebujeme odstrániť. Väčšina diét je zameraná na odstránenie len jednej  nerovnováhy. Zväčša ide o zníženie príjmu energie, ale bohužiaľ sú diéty častokrát nevyvážene z pohľadu živín, takže celý stav ešte viac zhoršujú. Je možne ich podstúpiť len veľmi krátkodobo.

Program Metabolic balance® naopak rieši súčasne odstránenie všetkých nerovnováh.

 • Nastaví váš optimálny príjem energie
 • Vyberie potraviny špeciálne len pre vás, ktoré vám doplnia presne tie živiny, ktoré vášmu telu chýbajú
 • Vďaka špeciálne navrhnutým pravidlám obnoví hormonálnu metabolickú rovnováhu a opäť pomôže vytvoriť rovnováhu medzi kyselinami a zásadami
 • Kým diétu môžete podstúpiť len veľmi krátkodobo, program Metabolic balance® je spôsob stravovania s akým viete fungovať celý život
Mám strach, že to nebude na mňa fungovať, že neschudnem.
Mám strach, že to nebude na mňa fungovať, že neschudnem.

Každý kto program dodržiava musí mať výsledky. Potraviny a ich kombinácie, ktoré sa vyberú pre Vás zabezpečia to, aby sa Váš metabolizmus naštartoval a výsledky ste zaznamenali.

Bojím sa, že to bude veľmi ťažké a nevydržím to
Bojím sa, že to bude veľmi ťažké a nevydržím to

Viete že 90% strachov, ktoré nás mátajú z predstavy niečoho nového sa nikdy nenaplnia? Zažili ste už ten pocit, že ste sa niečo veľmi báli urobiť a po vykonaní to nebolo až také zlé? Odpoveď je jednoduchá. Začnite, ja Vám ponúkam „kľúč“ a spôsob ako Vašu predstavu naplniť. Počas celého programu Vás povediem a nebudete na to sami.

Nemám čas na varenie, prípravu proste nestíham
Nemám čas na varenie, prípravu proste nestíham

Preferujem minimalistický štýl, to znamená jednoduchosť na tanieri, ale aj v praktickom živote. Pripravené jedlo si viete vziať so sebou kdekoľvek a zjesť aj za studena. Aj raňajky si viete pripraviť ešte večer a vychutnať si ich bez zhonu. V tomto Vám poradím a nájdeme spôsob ako skĺbiť dennodenné povinnosti s prípravou jedál. Uvidíte, že táto obava sa rýchlo rozplynie..

Skúšala/skúšal som rôzne diéty, ale žiadna mi nepriniesla dlhodobé a želané výsledky, bojím sa jo - jo efektu
Skúšala/skúšal som rôzne diéty, ale žiadna mi nepriniesla dlhodobé a želané výsledky, bojím sa jo - jo efektu

Metabolic balance® nie je diéta, je to spôsob stravovania pomocou ktorého sa naučíte čo máte robiť s jedlom v akejkoľvek situácii v živote, ktorá Vás postretne. Ak pochopíte filozofiu a osvojíte si systém, už sa nikdy nebudete chcieť vrátiť späť.

Program je pre mňa drahý, nemôžem si ho dovoliť.
Program je pre mňa drahý, nemôžem si ho dovoliť.

Vieme Vám ponúknuť aj možnosť platby na splátky cez spoločnosť Homecredit. Zároveň Vám viem pomôcť s vybavením úveru. Verte mi, to čo sa s programom naučíte Vám už nikto nevezme. Získate informácie, ktorými sa budete vedieť riadiť celý život. Nebudú potrebné už žiadne iné diéty či formy stravovania. Za toto to naozaj stojí.

Hodnota celého tohto polročného programu je 449,00 Eur 

To je: 

- jedna týždňová dovolenka

- hypotéka na mesiac alebo dva

- jedna oprava auta

- nový mobil

Cena zahŕňa komplet program vrátane vystavenia plánu, pravidelných stretnutí, e-mailovej či telefonickej komunikácie v priebehu polroka. 

Keď si sumu rozložíte na polrok - denný poplatok vychádza iba na 2,50 €.

Pokúšame sa o bábätko s partnerom/kou, čo ak otehotniem nebude to všetko nazmar?
Pokúšame sa o bábätko s partnerom/kou, čo ak otehotniem nebude to všetko nazmar?

Opak je pravdou, je to obrovská výhoda pre mamičku aj bábätko v brušku. Mnoho klientiek som mala, ktoré mi počas programu otehotneli. Boli to plánované, želané aj neočakávane otehotnenia. Stravovací plán samozrejme okamžite po zistení tehotenstva upravíme, pozmeníme a prispôsobíme tak, aby z toho mohla čerpať výhody po pôrode aj mamička a hlavne bábätko.

Nepoznám nikoho kto tým prešiel, nemám s tým skúsenosti, je to naozaj pravda?
Nepoznám nikoho kto tým prešiel, nemám s tým skúsenosti, je to naozaj pravda?

Pozrite si referencie našich klientov. Na našej facebookovej stránke nájdete ďalšie referencie, ktoré tam klienti sami vložili. Existuje aj podporná stránka na facebooku Metabolic Balance - rady, recepty, podpora.. viete sa do nej pridať a čítať ďalšie spokojné referencie z celého Česka a Slovenska, ktoré tam vkladajú samotní klienti.