Blog

Ako sa úspešne vyhnúť menopauze? Urobte to rovnako ako ženy, ktoré to dokázali.

Ako sa úspešne vyhnúť menopauze? Urobte to rovnako ako ženy, ktoré to dokázali.

Ako sa úspešne vyhnúť menopauze pomocou metabolic balance®

O programe metabolic balance® som vám už povedala naozaj mnoho. Je to najjednoduchší spôsob ako sa zbaviť tukových buniek.

A práve jeho schopnosť rýchlo redukovať tukové bunky, ktorú ak ešte navyše doplníte o Izoflavóny, tak potom môžete očakávať presne tú úľavu, ktorú si teraz želáte. Príznaky menopauzy sa výrazne oslabia, alebo úplne zmiznú.

Kombinácia zníženia počtu tukových buniek a pravidelné dopĺňanie rastlinných fytoestrogénov vám prinesie očakávané výsledky. Dôkazom toho sú ženy z východných kultúr. Predstavte si napríklad Číňanky. Ich tajomstvo je ukryté doslova na tanieri. Významnú časť ich jedálnička tvoria jedlá zo sóje, ktorá je rovnako bohatý zdroj fytoestrogénov. Vďaka nim prechádzajú tieto ženy obdobím menopauzy skoro bez povšimnutia. Žiadne návaly tepla, žiadne stavy úzkosti, melanchólie a všetky ďalšie možné príznaky, ktoré vy možno práve teraz zažívate na vlastnej koži.

Ako vám teda dokáže pomôcť program na chudnutie a výťažok z červenej ďateliny zbaviť sa nepríjemných stavov spojených s menopauzou?

Navrhujem povedať si na úvod, čo je vlastne príčinou vzniku všetkých spomínaných príznakov menopauzy. Za všetkým sú dva hormóny. Estrogén a progesterón. Navzájom sú to dva proťajšky, ktoré v úvodzovkách pracujú proti sebe. Estrogén je ženský pohlavný hormón, ktorý sa v najväčšej miere vytvára vo vaječníkoch. Jeho hlavnou úlohou je riadiť menštruačný cyklus. Vyvoláva nám pocit pohody, ale vyvoláva aj delenie buniek (to je práve riziko hormonálnej substitučnej liečby v spojení so vznikom rakoviny), zadržiava v tele vodu a podporuje vytváranie tukových zásob. Naopak progesterón zastavuje ovuláciu, spomaľuje delenie buniek, pôsobí ako diuretikum a podporuje spaľovanie tukov.

Za normálnych okolností sú tieto dva hormóny v rovnováhe a v našom tele vládne harmónia. Čím sa ale viac blíži obdobie menopauzy, tým viac sa všetko začína meniť (bohužiaľ vplyvom zvýšeného stresu dochádza u niektorých žien k týmto zmenám oveľa skôr).

Zmena nastáva v tom, že s nástupom menopauzy dochádza až k 75% poklesu množstva progesterónu a len k 35% poklesu množstva estrogénu. A kým doteraz boli oba hormóny v rovnováhe, teraz začína mať estrogén navrch a v našom tele vzniká jav, ktorý moderná medicína nazýva „Estrogénová dominancia.“

Ale pozor! Rozprávame sa o estrogéne, ktorý doteraz produkovali vaječníky. Čo ale málo žien vie, že ich úlohu v produkcii estrogénu preberá v období menopauzy tukové tkanivo. To spájaním tuku a tzv.“zlého“ LDL cholesterolu vytvára ďalší estrogén. Čím ešte viac zvýrazňuje estrogénovú dominaciu aj so všetkými jej negatívnymi prejavmi.

A to je práve dôvod , prečo dámy po 2-3 mesiacoch v programe metabolic balance, keď už sa im podarí schudnúť 10-15-20 kíl, zrazu akoby zázrakom cítili aj úľavu od príznakov menopauzy. Jednoducho povedané, tým že schudli, obohatili jedálniček o zdravé a vhodné potraviny zostavené na základe krvného odberu, tak sa im súčasne podarilo aj zavrieť „fabriku na výrobu estrogénu.“

Druhý krok vďaka ktorému zasadíte príznakom menopauzy víťazné K.O.

Začnite rozmýšľať o zaradení fytoestrogénov do svojho jedálneho lístka. Fytoestrogény, alebo tiež známe ako Izoflavóny, sú látky nachádzajúce sa v niektorých rastlinách (napr.už v spomínanej sóji) a majú na naše telo podobný účinok ako estrogén. Čo je ale dôležité, pomáhajú nám vyriešiť jeden hlavný problém, ktorého následkom sú príznaky menopauzy.

Rastlinné izoflavóny nám pomôžu obnoviť narušenú rovnováhu medzi estrogénom a progesterónom. Vďaka svojej štruktúre sa totiž dokážu naviazať aj na receptory, kde sa predtým viazal progesterón a tak vyvolať v tele pocit, že progesterón je stále prítomný.

Skúsenosť s ich účinkom mám priamo vo svojej rodine.

Partnerova mamka dlho zažívala stavy, ktoré si naozaj nevyberali čas ani miesto. Kedykoľvek z ničoho nič, napríklad priamo uprostred rozhovoru s niekym na ulici, ju doslova zlial studený pot. Ak to poznáte, dáte mi za pravdu, že je to veľmi nepríjemné. Keď začala na odporúčanie užívať fytoestrogény, tento príznak menopauzy do mesiaca zmizol. Odvtedy je to už viac ako 10 rokov, ale fytoestrogény užíva pravidelne dodnes. Doplní si ich 2-3 krát za rok a podľa jej slov „vždy jej navodia pocit vnútornej pohody.“

V jej prípade ide o fytoestrogény z červenej ďateliny, ktorá je v naších končinách ich najvýznamnejším zástupcom.

Ich zdrojom bol doplnok výživy Woman Phyto. Oproti iným výrobkom s podobným zameraním má hneď dve výhody, ktoré zabezpečujú jeho vysokú a rýchlu účinnosť.

Prvá výhoda je, že v dennej dávke dodáte vášmu telu omnoho vyššie množstvo izoflavónov, až 50mg, čo je v mnohých prípadoch až 2X viac než u bežne dostupných prípravkov.

Druhá výhoda je, že je obohatený o vitamín D a vápnik.

Vďaka kombinácii s izoflavónmi to robí z neho prípravok, ktorý ako jediný budete potrebovať na ochranu vaších kostí pred osteoporózou.

Tento prípravok som odporučila už mnohým klientkám, ak nás náhodou rozhovor zaviedol až k menopauze a som rada, že vždy priniesol očakávanú úľavu.

Produkt Woman Phyto je momentálne dostupný aj u nás v centre Lineal a v prípade potreby ho vieme doručiť poštou aj priamo k vám domov. Momentálne máme už len pár kusov, pretože je v najvýhodnejšej ponuke za cenu 24 €.

Janka RozborilováFILTER