Blog

Je to ŠOK! Ako vyzerá výsledok dodržiavania 8 pravidiel Metabolic balance®v praxi?

Je to ŠOK! Ako vyzerá výsledok dodržiavania 8 pravidiel Metabolic balance®v praxi?

®Asi dva týždne dozadu som čítala rozhovor s bývalým poľským ministrom financií, ktorý pomáhal pri zmene režimu koncom osemdesiatich rokov zmeniť centrálne plánovanie na trhovú ekonomiku. Priznám sa, nepamätám si jeho meno, ani na akej stránke som to čítala, ale viem že ma zaujala a utvrdila v mojom presvedčení jedna jeho odpoveď.

Redaktor sa ho pýtal ako vníma vývoj ekonomík v ostatných post komunistických krajinách a aké vidí hlavné rozdiely.

Hlavný rozdiel videl v tom s akou razanciou pristúpili krajiny k zavedeniu zmien, ktoré by im pomohli prejsť na trhovú ekonomiku. Poľsko bez ohľadu na to, ako bol prechod „ bolestivý“, zvolilo šokovú terapiu a urobilo všetky potrebné kroky veľmi rýchlo a dôsledne. Pozitívne výsledky v zlepšení ekonomickej situácie sa prejavili v priebehu niekoľkých rokov. Všetky krajiny, ktoré rýchlo transformovali svoje hospodárstva sú dnes na tom oveľa lepšie, než tie, ktoré zvolili pomalé a postupné zmeny.

Rovnaký princíp sledujem aj u svojich známych, ktorí sa rozhodli prestať fajčiť. Tí čo to urobili z večera do rána, nefajčia dodnes. Tí čo sa rozhodli si pomaličky znižovať počet cigariet, mám dojem, že dnes fajčia ešte viac.

A rovnakú paralelu vidím aj v chudnutí. Včera som mala stretnutie s klientkou z Levoče, s ktorou spolupracujem 2 a pol mesiaca.

Za tento čas schudla z 90 kíl na 70 a vyzerá výborne. 70 kíl mala naposledy pred 11timi rokmi. Dnes sa cíti super, všetky hodnoty sa jej upravili do normálu, no a komplet vymenila šatník (sľúbila mi foto, tak určite doplním) Manžel je z toho celý rád, sám s ňou chodí do obchodov. Podľa jeho slov: „ Má doma novú ženu.“

A viete ako sa jej to podarilo? Urobila to presne tak, ako v tom Poľsku. Od prvého dňa zaviedla do svojho života všetky zmeny, ktoré jej program metabolic balance® v podobe 8 pravidiel priniesol. 

Ale precíznosť a dodržiavanie stravovacieho plánu jej prinieslo rýchle a skvelé výsledky. Počas celého obdobia mala dostatok času na to, aby si vytvorila nové návyky v jedení a naučila ako sa v živote stravovať tak, aby sa cítila dobre, udržala si svoju hmotnosť po ukončení programu a podporila svoje zdravie.

Podľa jej slov niekedy to nebolo ľahké. Učí na základnej škole, kde dobre varia, s manželom chodí na motorke na výlety, deti milujú čokolády, ale napriek tomu ani raz neporušila ani jedno z 8 pravidiel. A to je jediné tajomstvo ako dokázala za necelé 3 mesiace schudnúť 20 kíl. 

A takýchto klientov mám mnoho, ženy aj mužov. Zahryznú sa, vydržia 3-4 mesiace, dosiahnú podobné výsledky a už sa im nechce vrátiť späť. Zistia, že takýto spôsob stravovania im omnoho viac vyhovuje.

Janka RrozborilováFILTER