Blog

Tekvicové semienka sa často krát nachádzajú v jedálničku Metabolic balance® plánov.

Tekvicové semienka sa často krát nachádzajú v jedálničku Metabolic balance® plánov.

TEKVICOVÉ SEMIENKA sa často krát nachádzajú v jedálničku Metabolic balance® plánov. Prečo? 

Lebo obsahujú užitočné vitamíny sk. A, D, E a vitamíny skupiny B, ďalej minerály zinok, selén, draslík, vápnik, fosfor, mangán, železo, horčík a meď. Blahodárne pôsobia na činnosť prostaty a slúži ako prevencia proti zápalom močového mechúra a močových ciest. 
Podobne ako u slnečnicových semienok skvele pôsobia na vlasy, nechty a pokožku kvôli zinku. Sú ideálne pre diabetikov pretože pomáhajú stabilizovať hladinu glukózy v krvi. Znižujú cholesterol, vysoký krvný tlak. Tekvicové semienka obsahujú aminokyselinu TRYPTOFAN, ktorá je u mnohých ľudí deficitná (nakoľko je citlivá na tepelné spracovanie). Tryptofan je dôležitý nakoľko sa z neho tvorí hormón serotonín, ktorý pozitívne vplýva na náladu a pohodu.

Tekvicové semienka sú najlepšie konzumovateľné vo forme za studena lisovaného oleja. Olej z tekvicových semienok pôsobí priaznivo na tráviace ústrojenstvo. Tekvicové semienko si môžete pripraviť aj tak, že si ho namočíte do vody na niekoľko hodín (najlepšie cez noc ) a skonzumujete celé alebo posekáte na menšie kúsky.  Rozhryznutím tekvicového semienka tak umožníte tráviacemu systému využiť cenné látky, ktoré sa nachádzajú pod šupkou (narozdiel od ľanového).

Janka RozborilováFILTER